بخش‌هایی از گفت‌وگوی سورنا ستاری و مهران مدیری در برنامه‌ دیشب دورهمی:

بخش‌هایی از گفت‌وگوی سورنا ستاری و مهران مدیری در برنامه‌ دیشب دورهمی:

تفکری وجود دارد به نام تفکر نفتی که می‌گوید جمع‌کردن آشغال سر خیابان وظیفه‌ی دولتی است که نفت می‌فروشد. اما وقتی استارت‌آپی به موضوع نگاه می‌کنید، اگر فکر خلاقانه‌ای پشت جمع‌‌کردن آشغال وجود داشته‌باشد از آن کسب‌وکار و تجارت به‌وجود می‌آید.

این نوع تفکر برای تمام معضلات و مشکلات اجتماعی هست و می‌شود برای حل هر مشکلی یک کسب‌وکار تعریف کرد، اشتغال ایجاد کرد، یک زندگی را چرخاند.

درصد شهرنشینی ما از بعضی کشورها مثل آلمان و ایتالیا بالاتر است. از جهاتی مشکلاتی دارد و از جهاتی تمام کسب‌وکارهای حوزه‌ی خدمات را برای شما اقتصادی می‌کند و این آن چیزی است که باید برای شما اتفاق بیفتد.

در حال حاضر با وجود این‌که کشورهای عربی جمعیتی به مراتب بیشتر از ما دارند، تعداد صفحات فارسی وب از عربی بالاتر است و همین‌طور هم به صورت تصاعدی در حال بالاتر رفتن است؛ چون توانسته‌ایم بازار را در فضای مجازی درست تشخیص بدهیم.

فهمیده‌ایم سرمایه‌ی ما در نفت‌مان نیست، در تفکر ما و در بچه‌هایمان است. آن چیزی که از ما می‌ماند بچه‌هایمان است و اینکه چه‌طور تربیت‌شان می‌کنیم، چه‌طور توان‌مندشان می‌کنیم، چه‌طور  کاری کنیم که چند نفر دیگر را ببرند سر کار و ایجاد اشتغال کنند و دنبال این نباشند که استخدام بشوند.

 

https://telegram.me/HAMYAN_NGO